مداخله آمریکا در امور داخلی ایران، پامپئو: آمریکا از مردم ایران حمایت می کند

به گزارش مجله تار و سه تار، وزیر امور خارجه آمریکا بدون اشاره به اقدامات دولت این کشور علیه مردم ایران طی سال های گذشته در پیامی به مداخله در امور داخلی ایران پرداخت.

مداخله آمریکا در امور داخلی ایران، پامپئو: آمریکا از مردم ایران حمایت می کند

به گزارش خبرگزاری فارس، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه شنبه در پیامی در توئیتر مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد.

وی در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می کند.

پامپئو در حالی این پیام را منتشر می کند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از سال 2016 و پس از روی کار آمدن، اقدامات متعددی را علیه مردم ایران اتخاذ کرده است.

دولت ترامپ اردیبهشت سال گذشته به صورت یکجانبه و غیر قانونی از برجام خارج شد و تمامی تحریم هایی را که به واسطه این توافق علیه ایران برداشته شده بود را بازگرداند.

دولت ترامپ همچنین تمام تلاش خود را برای افزایش فشارها علیه ایران به کار بسته است به گونه ای که این فشارها سبب شده تا فروش و انتقال داروها و کالاهای بشردوستانه به ایران با مشکل روبرو شود و بیماران متعددی در داخل ایران از این موضوع رنج ببرند.

دولت ترامپ همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.

این پیام توئیتری پامپئو پس از بروز برخی اعتراضات در تعدادی از شهرهای ایران به دلیل افزایش نرخ سوخت منتشر شده است. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد. این اعتراضات در اغلب موارد با حضور مسؤولان و گفت وگوی ماموران ناجا با مردم به شکل مسالمت آمیز برگزار شد و در برخی موارد نیز با تحریک عده ای به اغتشاش کشیده شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 517

به "مداخله آمریکا در امور داخلی ایران، پامپئو: آمریکا از مردم ایران حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مداخله آمریکا در امور داخلی ایران، پامپئو: آمریکا از مردم ایران حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید