مهر 1400؛ زمان تأمین خوابگاه برای همه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبرنگاران

به گزارش مجله تار و سه تار، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در حال خرید یک واحد خوابگاهی برای دانشجویان دختر هستیم که در شروع سال تحصیلی جدید دیگر مشکل کمبود خوابگاه برطرف می گردد.

مهر 1400؛ زمان تأمین خوابگاه برای همه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبرنگاران

گروه دانشگاه خبرنگاران، شیوع کرونا بر زندگی همه اقشار مردمی تأثیر مستقیم گذاشته است. دانشجویان با تغییر شرایط تحصیل روبرو شدند و از طرف دیگر در بعضی دانشگاه ها که با کمبود امکاناتی نظیر خوابگاه روبرو نبودند، مسائل از نوع دیگری به وجود آمد. مانند دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی که رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی باعث شد تا ظرفیت خوابگاهی اش کفاف دانشجویان دختر را ندهد و آنان را راهی خوابگاه های خودگران کند.

مهدی قربانیان، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در تبادل نظر با خبرنگار ما به این موضوع اشاره می نماید که دانشجویان دختر با علم به اینکه دانشگاه امکان اختصاص خوابگاه ندارد، تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می نمایند.

او شرح می دهد: با این حال در حد امکانات دانشگاه، دانشجویان دختر را در خوابگاه های این دانشگاه اسکان دادیم که به دلیل شیوع کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، مجبور شدیم ظرفیت خوابگاه را کاهش دهیم و به همین دلیل بعضی از دانشجویان ما از اسکان در خوابگاه های دولتی بازماندند.

به گفته قربانیان همه دانشجویان دختر به جز دانشجویان ورودی سال 98 و 99 در خوابگاه های دولتی اسکان داده شده اند و دانشجویان ورودی این دو سال هم در خوابگاه های طرف قرارداد دانشگاه حضور داشتند.

او بیان می نماید: برای حل این مشکل با دانشگاه آزاد بجنورد مذاکراتی داشتیم تا بخشی از خوابگاه های این دانشگاه را به دختران دانشجوی ما اختصاص دهند. به این صورت اکنون تعدادی از تخت های خوابگاهی دانشگاه آزاد در اختیار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی است و دانشجویان دختر در آن اسکان دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی می گوید: 20 نفر از دانشجویان دختر ما اکنون در خوابگاه های خصوصی اسکان دارند. به دلیل شیوع کرونا، مجبور شدیم این دانشجویان را به خوابگاه های خصوصی سطح شهر معرفی کنیم.

او می گوید: از مسائل دانشجویان دختر در این خوابگاه ها اطلاع داریم، اما هر اقدامی که خارج از مصوبات دانشگاه صورت گیرد، خلاف قانون است و برای ما مشکل ایجاد می نماید. کمااینکه قبلا این رخ داده و برای ما مسائل حقوقی به وجود آمد.

قربانیان می گوید: در حال خرید یک واحد خوابگاهی برای دانشجویان دختر هستیم که در صورت انجام امور اداری آن و تأمین اعتبار، در شروع سال تحصیلی جدید دیگر مشکل کمبود خوابگاه برطرف می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1507

به "مهر 1400؛ زمان تأمین خوابگاه برای همه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهر 1400؛ زمان تأمین خوابگاه برای همه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید