میانگین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور از 26 خرداد تا دوم تیرماه 79.61 درصد بود

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران (پانا) - دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به تاکید ستاد ملی کرونا و دستور رئیس جمهوری و وزیر کشور گفت همه دستگاه ها کوشش خواهند کرد تا از ورود بیشتر ویروس از مرزهای شرقی به داخل کشور جلوگیری گردد.

میانگین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور از 26 خرداد تا دوم تیرماه 79.61 درصد بود

به گزارش ایسنا، بابک دین پرست در خاتمه جلسه قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: براساس گزارشی که نمایندگان وزارت بهداشت ارائه کردند میانگین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور در بازه زمانی 26 خرداد تا دوم تیرماه 79.61 درصد بوده است.

وی اضافه کرد: استان سیستان و بلوچستان با 49 درصد و آذربایجان غربی با 60 درصد و مازندران با 62 درصد کماکان مانند ماه های گذشته در انتهای جدول رعایت پروتکل های بهداشتی هستند بعلاوه استان های سمنان با 83 درصد، زنجان با 81 درصد و یزد و خراسان جنوبی به طور مشترک با 80 درصد رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صدر این جدول قرار دارند.

دین پرست ادامه داد: آذربایجان غربی، ایلام، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و همدان بین 49 تا 64 درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند بعلاوه 10 استان اردبیل، البرز، تهران، خراسان شمالی، فارس، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه و هرمزگان بین 71 تا 76 درصد رعایت داشته اند و 11 استان بین 65 تا 70 درصد و چهار استان زنجان، سمنان، خراسان جنوبی و یزد بین 77 تا 83 درصد رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را داشته اند.

وی تاکید نمود: از بازه زمانی 26 خرداد تا 2 تیرماه میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در کشور 75 درصد، میانگین استفاده از ماسک 72 درصد، میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی 71 درصد و میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور 74 درصد بود.

دین پرست ادامه داد: از مجموعه 3 میلیون و 577 هزار و 807 مرکز تهیه و توزیع عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی واحدهای کارگاهی تحت پوشش در کشور در بازه زمانی 26 خرداد تا 2 تیرماه تعداد 269 هزار و 318 واحد به وسیله تیم های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفتند که در نتیجه آن 30 هزار و 424 مورد منجر به دادن تذکر و معرفی مدیران صنوف به مراجعه قضایی و 786 منجر به پلمب واحدها شد.

وی اضافه کرد: از 563 مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا 94 درصد آن اجرایی شده و طبق مصوبه ستاد ملی استان هایی که کم توجهی در ارتباط با اجرای ماموریت هایشان وجود داشته، مورد برخورد قرار گرفته و استان هایی که خوب عمل نموده اند مورد تشویق قرار گرفته اند.

دین پرست در پاسخ به سوالی درخصوص اعمال محدودیت ها با قرمز شدن شهرها گفت: دستورالعمل هوشمندی براساس رنگ بندی کرونایی برای اعمال محدودیت ها بیشتر به استان ها ابلاغ شده است لذا با مشخص رنگ تازه، دستورالعمل تازه صادر نمی گردد بلکه دستورالعمل رنگ بندی ای که در اختیار استانداران است مکلف هستند براساس آن عمل نمایند. همه تمهیدات لازم برای منع تردد فعالیت اصناف و... در طرح هوشمند تصویب شده است و به محض آنکه هر شهرستانی به سمت شرایط قرمز حرکت کند محدودیت های لازم اعمال خواهد شد.

وی تاکید نمود: رئیس جمهوری و وزیر کشور در ستاد ملی کرونا در خصوص استان های شرقی که محل ورود ویروس کرونا از کشورهای همسایه هستند، ابلاغ های لازم را انجام کردند و در مجموع همه دستگاه ها یاری خواهند کرد، از ورود بیشتر ویروس از مرزهای شرقی به داخل کشور جلوگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1678

به "میانگین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور از 26 خرداد تا دوم تیرماه 79.61 درصد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور از 26 خرداد تا دوم تیرماه 79.61 درصد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید