همکاری کشورهای مسلمان بحران های منطقه را خاتمه می دهد

به گزارش مجله تار و سه تار، رئیس مجلس با بیان اینکه باید با تلاش مشترک، سطح روابط اقتصادی- تجاری ایران و اندونزی را افزایش دهیم، گفت: همکاری کشورهای مسلمان بحران های منطقه را سرانجام می دهد.

همکاری کشورهای مسلمان بحران های منطقه را خاتمه می دهد

به گزارش گروه پارلمانی باشگاه مجله تار و سه تار مجله تار و سه تارپویا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(چهارشنبه، 26 آبان) در دیدار اوکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی در تهران به روابط نزدیک دو کشور اشاره و از اندونزی به عنوان کشوری مهم در جهان اسلام یاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به سطح پایین همکاری های اقتصادی- تجاری دو کشور ایران و اندونزی، افزود: علی رغم مناسبات بسیار خوب سیاسی پارلمانی تهران- جاکارتا، سطح همکاری های اقتصادی متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های دو کشور و مراودات سیاسی- پارلمانی خوب فی مابین نیست.

رئیس مجلس گفت: باید با تلاش مشترک، سطح روابط اقتصادی- تجاری را ارتقا داد.

لاریجانی شرح داد: علی رغم استقبال کشورهای متعدد، ایران از سرمایه گذاری اندونزی در پروژه های نفت و گاز استقبال می کند.

وی همچنین از توریسم و گردشگری و بخش صنعت به عنوان زمینه های مهم برای توسعه و گسترش روابط اقتصادی دو کشور یاد کرد.

رئیس مجلس به بحران های منطقه و مسائل جهان اسلام اشاره و تأکید کرد: کشورهای مسلمان می توانند با همکاری و همدلی به حل این مسائل بپردازند و همکاری اندونزی و ایران در این بین می تواند بسیار مؤثر باشد.

همچنین اوکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی در تهران نیز در این دیدار، روابط دو کشور را بسیار خوب ارزیابی کرد و به سفرهای آینده رئیس جمهور و رئیس مجلس خلق مشورتی اندونزی به تهران اشاره کرد و گفت: این سفرها موجب گسترش همکاری ها و ارتقای روابط در عرصه های مختلف می شود.

وی همچنین به همکاری های خوب مجالس دو کشور در سازمان ها و نهادهای منطقه ای اشاره کرد و گفت: مناسبات پارلمانی بخش بسیار مهمی از روابط محبت آمیز و برادرانه ایران و اندونزی است.

سفیر اندونزی در تهران از آمادگی کشورش برای توسعه مناسبات اقتصادی با تهران، به ویژه سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز و تقویت همکاری های تجاری و مراودات بخش خصوصی میان دو کشور یاد کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 406

به "همکاری کشورهای مسلمان بحران های منطقه را خاتمه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری کشورهای مسلمان بحران های منطقه را خاتمه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید