پادزهری برای افسردگی در نوجوانان

به گزارش مجله تار و سه تار، بر اساس تجزیه و تحلیل داده های 21 مطالعه شامل بیش از 2400 کودک در ایالات متحده، انجام برنامه های ورزشی تحت نظارت با کاهش قابل توجه علائم افسردگی در میان بچه ها و نوجوانان مرتبط است.

پادزهری برای افسردگی در نوجوانان

یکی از کارشناسان این تجزیه و تحلیل در این باره گفت: این اولین بار است که توانستیم داده های مطالعات را با هم آنالیز نموده و به یک نتیجه گیری برسیم. فعالیت بدنی و ورزش کردن برای کاهش علائم بچه ها و نوجوانان مبتلا به افسردگی مفید است.

بعلاوه داده های این تجزیه و تحلیل نشان داده که حدود یک ساعت فعالیت بدنی برای سه روز در هفته برترین تسکین را برای علائم افسردگی در بچه ها و نوجوانان فراهم می نماید.

علاوه بر این، داده های این تجزیه و تحلیل نشان داد که برنامه های ورزشی کمتر از 12 هفته، فواید بیشتری را به همراه دارد. احتمالاً به این علت که چنین برنامه ای کاملاً تعریف شده و به شرکت کنندگان احساس مثبت موفقیت می دهد.

کارشناسان می گویند: همه گیری کووید19 و سایر تغییرات اجتماعی، سلامت روان نوجوانان و جوانان را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار داده است.

بر اساس گزارشی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، در سال 2021 میلادی، تقریباً یک نفر از هر چهار جوان در این کشور اعلام نموده که اخیراً در پی درمان و مراقبت های سلامت روان بوده و تحت درمان قرار گرفته است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، نویسندگان این تجزیه و تحلیل نیز اعلام کردند که افسردگی دومین اختلال روانی شایع در میان بچه ها و نوجوانان بوده و پیش بینی کننده قوی اختلالات روانی و خودکشی در آینده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2122

به "پادزهری برای افسردگی در نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادزهری برای افسردگی در نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید