حقوق کارکنان و بازنشسته&zwnjها در سال 1400 چقدر شد؟

به گزارش مجله تار و سه تار، با پیش بینی های انجام شده در لایحه بودجه سال آینده با افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان و بازنشسته ها حداقل دریافتی آنها به سه میلیون و 500 هزار تومان خواهد رسید.

حقوق کارکنان و بازنشسته&zwnjها در سال 1400 چقدر شد؟

آنچه از مدتی قبل در رابطه با تغییرات حقوق کارکنان در سال آینده مطرح بود و در نهایت در لایحه بودجه نیز گنجانده شد از افزایش 25 درصدی حکایت دارد.

در امسال، افزایش حقوق کارکنان به طور متوسط 15 درصد بود و طی مصوبه مجلس حداقل پرداختی به کارکنان و بازنشستگان 2.8 میلیون تومان معین شد.

اما طبق آنچه در بودجه سال آینده پیش بینی شده پس از اعمال افزایش ضریب ریالی حقوق برای گروه های مختلف حقوق بگیر و همچنین افزایش حقوق بازنشسته ها و وظیفه بگیران، مجموع دریافتی به حداقل سه میلیون و 500 هزار تومان خواهد رسید.

در رابطه با معافیت مالیاتی حقوق نیز سالانه 48 میلیون تومان معین شده که در هر ماه حقوق های چهار میلیون و کمتر معاف خواهند بود اما برای حقوق های بالاتر از چهار میلیون تومان به صورت پلکانی مالیات دریافت خواهد شد.

نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا 1.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد 1.5 برابر تا 2.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد 2.5 برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه 20 درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات 25 درصد است.

این در حالی است که برای امسال سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال 36 میلیون تومان و در ماه سه میلیون و 600 تومان معین شده که در سال آینده این سقف 400 هزار تومان افزایش پیدا می نماید.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1294

به "حقوق کارکنان و بازنشسته&zwnjها در سال 1400 چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق کارکنان و بازنشسته&zwnjها در سال 1400 چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید