روسیه: با وجود تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می دهیم

به گزارش مجله تار و سه تار، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز اعلام نمود کشورش با وجود تهدید آمریکا به همکاری خود با ایران ادامه خواهد داد.

روسیه: با وجود تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می دهیم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره نماینده ارشد هسته ای روسیه روز پنجشنبه بر عزم کشورش برای ادامه همکاری ها با ایران تاکید نمود.

معاون وزیر خارجه روسیه به ریانووستی گفت که تهدیدهای آمریکا به روسیه و چین در مورد پیامدهای همکاری با ایران بی اساس است.

به گفته ریابکوف، هیچ گونه تهدیدی که ما همینک از واشنگتن می شنویم مبنی بر اینکه روسیه و چین باید در مورد پیامدها فکر نمایند و به شیوه این کشور بیان می گردد، نمی تواند موضع ما را تغییر دهد.

ریابکوف با بیان اینکه مسکو اقدامات آمریکا در مورد بازگرداندن تحریم های علیه ایران را محکوم می نماید، توضیح داد: تصمیمات واشنگتن شورای امنیت را وارد بحرانی جدی می نماید.

وی اضافه نمود: پس از آنکه آمریکا از برجام خارج شد، آنها بطور کامل هرگونه حقوق در این سند را از دست دادند.

ریابکوف گفت: آنان هیچ حقی یا دلیل سیاسی برای بکار دریافت مفاد قطعنامه 2231 شورای امنیت در مورد ایران را ندارند این ادعای پوچ است.

وی توضیح داد: ادعای آمریکا درباره بازگرداندن تحریم های شورای امنیت علیه ایران پوچ و بی اساس است.

به گزارش ایرنا، پیشتر مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت که اگر روسیه و چین از رعایت تحریم های سازمان ملل که آمریکا در مورد ایران اعمال می نماید، خودداری نمایند، واشنگتن با تحریم ها پاسخ می دهد.

پامپئو قرار است امروز و فردا (آدینه) به مقر سازمان ملل برود و اعضای شورای امنیت را از بازگشت تحریم ها در مورد ایران مطلع کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1115

به "روسیه: با وجود تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: با وجود تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید