ریاض از مذاکرات با واشنگتن برای پایان جنگ یمن خبر داد

به گزارش مجله تار و سه تار، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه عربستان سعودی از گفتگو با آمریکا برای پایان جنگ یمن خبر داد.

ریاض از مذاکرات با واشنگتن برای پایان جنگ یمن خبر داد

بر اساس این گزارش، فیصل بن فرحان گفت که ریاض در حال انجام مذاکرات فشرده با واشنگتن برای توقف جنگ یمن است.

این در حالی است که وزیر خارجه سعودی پیش از بدون اشاره به تشدید حملات هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به یمن و محاصره مردم این کشور مدعی شده بود که اقدامات انصارالله یمن خطرناک است.

فرحان ادعا کرد: ادامه روی آوردن حوثی ها به گزینه های نظامی در یمن خطرناک است. حوثی ها به اقدامات نقض کننده با وجود طرح های آتش بس ادامه می دهند.

از سوی دیگر، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن ضمن دروغ خواندن ادعاهای مقامات سعودی و آمریکایی درباره تلاش شان برای تحقق صلح در یمن، گفت: مقدمه تحقق صلح در یمن توقف تجاوز و پایان محاصره است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن سخنانی را در خصوص تبلیغات دروغین عربستان سعودی و متحدان آن پیرامون جنگ در یمن، مطرح نمود.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در این زمینه گفت: آمریکا و عربستان سعودی در زمینه تحقق صلح در یمن جدیت ندارند. آنها همچنان به تجاوز نظامی علیه مردم یمن ادامه می دهند.

این مقام ارشد یمن افزود: در عین حال، سعودی ها و آمریکایی ها به صورت مداوم از طرح های خود برای تحقق صلح در یمن سخن می گویند. مقدمه برقراری هرگونه صلح در یمن توقف تجاوز و پایان محاصره است. ما همواره برای صلح آماده بوده ایم.

پیشتر محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش أنصارالله یمن با انتشار یک پست توئیتری گفت: کسی که در پی صلح در یمن است باید تجاوز نظامی را متوقف سازد.

عبدالسلام همچنین نام کرد: مقدمه برقراری هرگونه صلح در یمن توقف تجاوز، لغو محاصره و خروج نیروهای بیگانه و اشغالگر از این کشور است. یمن تا به امروز به هیچ کشوری تجاوز نکرده است و اکنون حق آزادی و استقلال خود را مطالبه می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1758

به "ریاض از مذاکرات با واشنگتن برای پایان جنگ یمن خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض از مذاکرات با واشنگتن برای پایان جنگ یمن خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید