معاون وزیر بهداشت: باید آماده همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا باشیم

به گزارش مجله تار و سه تار، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احتمال ادامه بیماری کرونا در فصل پاییز اطلاع داد و گفت: همه مراکز درمانی، مردم و کارکنان و مدیران بخش بهداشت بهداشت و سلامت باید آماده همزمانی شیوع کووید.19 با آنفلوآنزا باشند.

معاون وزیر بهداشت: باید آماده همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا باشیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دکتر مریم حضرتی روز چهارشنبه پس از بازدید از بخش های بستری بیماران کرونا چند مراکز درمانی استان اردبیل و در جلسه شورای مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی این استان اضافه کرد: از اوایل سال جاری با آغاز بیماری کرونا در جامعه، نقش و صندلی کوششگرانه پرستاران در خدمت شبانه روزی به مردم بر همگان روشن شد و تمامی مردم، مسئولان و سطوح مختلف جامعه بر این موضوع صحه گذاشتند.

وی با اشاره به کوشش وزارت بهداشت برای کاهش بار کاری پرستاران فعال در مراکز درمانی بیان نمود: در این راستا اعتبار بخشی خدمات پرستاری که یک سیستم ارزیابی به منظور توانمندسازی پرستاران معین شده، از یک سال به 2 سال تغییر یافته است.

دکتر حضرتی همچنین گزارش نویسی الکترونیکی را جزو اولویت های معاونت پرستاری وزارت بهداشت اعلام نمود و ادامه داد: این طرح به صورت آزمایشی در دو بیمارستان شهرکرد و اصفهان در حال اجراست که در صورت موفقیت آمیز بودن در سطح کشور به اجرا در می آید.

وی با اشاره به نقش مهم و حیاتی پرستاران در حوزه سلامت جامعه گفت: پرستاران و ماماها بهترین نیروها در کاهش هزینه مربوط به درمان هستند و به دلیل اهمیت صندلی این دو رشته در جوامع، سازمان بهداشت جهانی سال 2020 را به عنوان سال پرستار و ماما نامگذاری نموده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اقدام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در تفکیک اضافه کاری از کارانه و رضایت پرستاران از این اقدام قدردانی کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به نقش مهم پرستاران در امر درمان و سلامت جامعه گفت: پرستاران یکی از ستون های مهم درمان و قلب تپنده بیمارستان ها هستند و بدون حضور این کوششگران، بیمارستان ها مسائل عدیده ای در حوزه سلامت خواهند داشت.

دکتر شهرام حبیب زاده در تشریح مسائل و مسائل موجود در حوزه پرستاری نیز اضافه کرد: بعضی از این مسائل مربوط به ساختار، بعضی مربوط به مدیریت و تعدادی از مسائل نیز مربوط به حرفه پرستاری است که دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تمام کوشش خود را برای حل مسائل موجود انجام می دهد.

وی بیان نمود: با توجه به شرایط بیماری کرونا، ایجاد انگیزه و دلگرمی در بین پرستاران جزو اولویت های کاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل است و بر این اساس پرداخت اضافه کاری پرستاران و جداسازی آن از کارانه انجام شد.

دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزیر بهداشت برای حضور در کنگره ملی سه روزه سیمای سلامت خانواده به استان اردبیل سفر نموده است.

این کنگره با هدف تبیین ابعاد مختلف نقش نهاد خانواده در تضمین سلامت عمومی جامعه در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در حال برگزاری است.

ارائه مقاله و پوستر، برگزاری کارگاه خانواده درمانی پست مدرن راه چاره محور، کارگاه های مامایی، ازدواج و روانشناختی و ارائه مباحثی پیرامون سلامت روانی در روابط خانوادگی، سلامت خانواده در پاندمی کووید 19، ارتقای سلامت و پیغام سلامت برای خانواده از جمله محورهای معین شده این کنگره است.

شرکت نمایندگان در این کنگره با تشکیل کارگروه های تخصصی و با هم اندیشی و برگزاری نشست های مختلف علمی و به وسیله همفکری و هم اندیشی کارشناسان امر، فرصت ها و چالش های سلامت خانواده احصا و راهکارهای حل آنها را ارائه می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1151

به "معاون وزیر بهداشت: باید آماده همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر بهداشت: باید آماده همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید